СТАТТІ ТА ОБЗОРИ

Мінітрактор - виконує всі функції звичайного трактора в менших масштабах



Як вибрати міні-трактор

Вотчина минитрактора - приватна сільське господарство, він виконує всі функції звичайного трактора в менших масштабах. Така техніка придатна для широкого спектру робіт від розчищення снігу до збирання сіна. Перш ніж купити мінітрактор, слід усвідомити, для чого конкретно він буде використовуватися і, виходячи з вимог, вибирати техніку.

Критерії вибору минитрактора

1. Габарити. У категорії міні-тракторів є дуже серйозні розбіжності у вазі і розмірах окремих моделей. Так для щільного або кам'янистого грунту знадобиться більш важкий трактор, а якщо у вашому господарстві для нього не передбачається великих навантажень, можна зупинитися на полегшеної моделі, такий як мінітрактор скаут. В середньому вага мінітракторів близько 1 тонни, такі машини найбільш універсальні.

2. Потужність. Чим більше ділянку і важче майбутні роботи, тим потужнішим має бути мінітрактор. Виробники випускають малогабаритну техніку та з 12-16 кінськими силами, що цілком доречно для невеликого приватного господарства. Трактори середньої категорії починаються з потужності в 20 кінських сил, бувають і більш потужні моделі. Щоб правильно розрахувати необхідну потужність минитрактора, використовуйте наступне співвідношення: 1 кінська сила відповідає за вантажопідйомність 50 кг. Плюс, бажано завжди залишати хоча б невеликий запас потужності на непередбачені випадки.

3. Функціональність. Важливий критерій вибору - комплектація минитрактора, наявність додаткових деталей, які розширюють базові можливості техніки. Машина з великим спектром функцій буде коштувати дорожче, але в разі потреби відсутність будь-яких можливостей може істотно ускладнити роботу. У базовій комплектації повинні бути:

  • Вал відбору потужності,
  • Касетний механізм,
  • Гідропідсилювач керма,
  • Гідравлічні клапани.

У холодну пору року істотним чинником стає опалення кабіни - слід відразу звернути увагу на цю деталь, інакше використання техніки в зимовий сезон стане проблематичним, а то і зовсім неможливим. Якщо ж машина знадобиться вам тільки навесні і влітку, то відмінним варіантом стане, наприклад, відкритий мінітрактор білорус. Можуть також знадобитися повний привід і додаткове навісне обладнання для окремих сільськогосподарських робіт. Такі речі краще купувати відразу ж разом з трактором, що, по-перше, буде вигідніше у фінансовому відношенні, а по-друге, позбавить від заморочливого підбору сумісних з вашим трактором комплектуючих.