СТАТТІ ТА ОБЗОРИ

Трактор - визначення та конструктивні особливості

Трактора, цены на минитрактора, тракторы фото, купить трактор украина, тракторы цена, мини трактора в Украине, минитрактора китайского производства, китайские трактора цена, купить мини трактор, трактор, трактора, купить трактор, тракторы, купить трактор
Наявність якісної, професійної техніки, здатне значно заощадити час і збільшити продуктивність роботи. Сучасні моделі тракторів успішно використовуються в багатьох галузях, а що стосується сільськогосподарських робіт, без цього помічника не може обійтися жоден аграрій.
На даний момент, ринок пропонує різноманітні моделі, як вітчизняних, так і зарубіжних виробників.

Добре зарекомендували себе китайські трактори - при доступній ціні, вони мають високу якість і добре справляються з роботами в будь-яких погодних умовах. Варто врахувати, що трактори, призначені для сільського господарства, повинні мати ряд специфічних особливостей:
  • зручний і швидкий спосіб агрегування з різним навісним обладнанням;
  • безперебійна робота на великих і малих швидкостях;
  • швидкий і простий спосіб заміни всіх додаткових пристроїв;
  • можливість проведення ремонтних робіт в польових умовах.
Тому, практично всі сільськогосподарські трактори обладнуються двигунами з високими оборотами, мають багатоступінчасті КПП, універсальні навісні системи, підресорені підвіски і ходозменшувач.

Як правильно вибрати і купити мототрактор

Всі трактори можна розділити на дві основні групи -колесние і гусеничні.

Переваги агрегату на колісному ходу - висока швидкість пересування, що дозволяє їх експлуатувати навіть на міських дорогах, м'якість ходу, висока ергономічність. Така техніка не деформує дорожнє покриття, що дуже зручно для робіт в межах міста. Однак, ці трактори мають невелику силу зчеплення з ґрунтом, що знижує силу тяги і призводить до пробуксовки на м'яких пухких грунтах. У моделях з приводом на всі чотири колеса, такий недолік практично усунутий, але велику вагу техніки може чинити сильний тиск і утрамбовувати грунт. Тому, на даних моделях краще встановлювати шини зі збільшеною шириною або здвоєні колеса.

У тракторах на гусеничному ходу опорна поверхня набагато більше, тому, ущільнення грунту незначне, дана техніка має високу прохідність і здатна розвивати велику тягове зусилля. На жаль, подібні моделі неможливо експлуатувати на асфальтових покриттях. Єдиним винятком є модель з гумотросовими гусеницями.

Основні види тракторів

За своїм призначенням, трактори можна розділити на три типи :
  • просапні і універсально-просапні;
  • загального призначення;
  • спеціальні.
У сільському господарстві найбільш затребуваними є просапні моделі, які застосовуються, як для оранки грунту і посівних робіт, так і для збирання врожаю та обробки полів після оранки. Ця техніка має відмінну прохідність між рядами, що зручно при обробці різних культур, навіть з високими стеблами, а узкогабаритні трактори успішно справляються з обробкою фруктових та ягідних садів. Добре зарекомендували себе мінітрактор ДТЗ, трактор донг фенг 244 і інші моделі. Як правило, просапні трактори мають великий дорожній просвіт, вузьку ходову частину і високо піднятий остов, що сприяють безперешкодному руху над рослинами. Щоб якісно обробити культури, трактору досить мати кліренс в 450 мм. Кількість оброблюваних рослин буде залежати від кількості рядів на ділянці, під остовом машини. Універсально-просапні моделі відрізняються підвищеною стійкістю, мають дорожній просвіт 450 мм, може змінювати ширину колії, а енергоємність такого трактора становить 18-60 к.с. / тонно-силу. Ці якості дозволяють ефективно використовувати китайські мінітрактори для обробки полів, і інших видів сільгоспробіт.

Сільгосптехніка загального призначення ділиться на два типи, відповідно до функціоналом -пахотні і транспортні. Орні моделі мають зміщений до переду центр ваги і високий тяговий клас. Трактор на гусеничному ходу може розвивати швидкість при оранці до 10 км / год, а на колісному до 20 км / год.

Транспортний китайський міні трактор привозиться тільки на колісному ходу, має малий дорожній просвіт і підвищену потужність двигуна, що дозволяє техніці розвивати швидкість до 50 км / год. За допомогою цих моделей здійснюються сільськогосподарські роботи і транспортування різних вантажів на причепах. За своєю економічності, експлуатація такої техніки значно нижче за вартістю, ніж використання вантажного транспорту. Тому, набагато вигідніше придбати міні трактор, ціна якого набагато нижче.

До спеціальних типів тракторів відносяться різні модифікації техніки загального призначення, які використовуються для виконання будь-яких певних робіт, наприклад, на бавовняних полях або виноградниках, а також для роботи в складних умовах - в гірничо-видобувній промисловості, або на болотистих ґрунтах. Для цього, техніка, як правило, обладнується додатковими елементами - керованими колесами, широкими гусеницями та іншими пристроями, що дозволяють безпечно працювати на складних ділянках.

Улюблені моделі в Україні - трактор ДВ, трактор ДТЗ, трактор Джинма і ін., Має набір обов'язкових елементів, від яких і залежить робота техніки. Це - двигун, силова передача, ходова частина трансмісія і остов. Також, транспорт може доповнюватися різним допоміжним обладнанням, яке призначається для виконання сільгоспробіт різного спрямування.

Практично у всіх тракторів двигун розташовується в передній частині, але існують марки, в яких мотор знаходиться ззаду, наприклад, самохідні шасі. Двигун запускає техніку в робочий стан за допомогою карданної або пасової передачі.
Трактори можна розділити по типу остова:
  • полурамние - з кістяком, оснащеним двома поздовжніми рамками - лонжеронами, що з'єднуються в передній частині;
  • рамні - з кістяком, що має форму рамки, куди встановлюються всі механізми і деталі;
  • безрамні - в цьому випадку, двигун прикріплюється до заднього мосту і корпусу коробки передач.
Сучасні моделі відрізняються багатофункціональністю, і можуть виконувати, при наявності спеціального обладнання, не тільки звичні всім сільськогосподарські роботи, а й рити траншеї, копати котловани, укладати труби та інші операції.